İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
13 Kasım 2019 Çarşamba - 13:14

Milletvekili Aydemir Erzurum’un beklentilerini paylaştı

Milletvekili Aydemir, ilin barındırdığı bilimsel potansiyel ölçeğinde TÜSEB’e ait bir birimin Erzurum’da konuşlandırılmasını istedi.

Milletvekili Aydemir Erzurum’un beklentilerini paylaştı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Sağlık Bakanlığı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde Erzurum ile ilgili beklentileri gündeme taşıdı. Erzurum’un sağlık turizmi açısından yüksek seviyede potansiyel ve kaynaklara sahip olduğuna işaret eden Milletvekili Aydemir, mevcut değerlerin Sağlık Bakanlığı bünyesinde değerlendirilmesini talep etti.
ERZURUM’A YÖNELİK TALEPLER
Uluslararası Sağlık Konferans, panel ve sempozyumlarının Erzurum Palandöken’de yapılması, Pasinler, Köprüköy, Tekman, Aziziye özelinde ildeki tüm kaplıcaların sağlık turizmine kazandırılması noktasında güncel bir çalışma yürütülmesini talep eden Milletvekili Aydemir, ilin barındırdığı bilimsel potansiyel ölçeğinde TÜSEB’e ait bir birimin Erzurum’da konuşlandırılmasını istedi.
AYDEMİR HEP ERZURUM DEYİNCE..
Sağlık Bakanlığı Bütçesinde de Erzurum’a yönelik talepleri gündeme taşımasından ötürü, bazı komisyon üyelerince latife yoluyla göndermeler yapılmasına cevap veren Milletvekili Aydemir,
‘Tabii, ben Erzurum özeli için de birkaç tane not düşeceğim. Sadece Erzurum değil, ben bunları söylerken arkadaşlar, Iğdır’ı da söylüyorum, Batman’ı da söylüyorum. Vatanın her zerresi bizim için mübarektir. Oralar için de söylüyoruz. ‘ karşılığını verdi.
ERZURUM KAPLICALARI
Erzurum’daki kaplıcaların sağlık turizmine kazandırılması yönündeki daha önceki komisyon toplantılarında dillendirdiği talepleri yineleyen Milletvekili Aydemir, ‘Bizim Köprüköy çok özel bir ilçemiz, Pasinler hakeza öyle, Ilıca Aziziye bağlı bir mahal, Tekman Hölenk diye bir kaplıcamız var, Kaplıca turizmine dönük Sağlık Bakanlığımızın Sağlık turizmine, bu alanların güncelleştirilerek kazandırılması talebimiz var. ‘ dedi.
SANATORYUM VE PALANDÖKEN TALEBİ
Erzurum’un şifa dağıtan havasıyla meşhur bir şehir olduğuna dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘Bizim Erzurum’un havası da meşhur. Özellikle bu sanatoryuma dönük bir beklentimiz var. Konferansların, uluslararası konferansların Erzurum zemininde yapılmasını istiyoruz, Palandöken’de yapılmasını istiyoruz ve oradan hususi bir lezzet alınacaktır. “ paylaşımında bulundu.
AYDEMİR ERZURUM’UN BİLİMSEL VİZYONUNA DİKKAT ÇEKTİ
Milletvekili Aydemir, ‘Ben tabii, bu Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının Erzurum’da da konuşlandırılması talebimi özellikle burada kayda geçireyim. Çünkü bölge illerindeki tıp ve sağlık bilimleri fakültelerinde bilimsel araştırmalara, burada yerli millî sağlık açılımlarına bir destek talebiyle bunu da söylüyorum. ‘ dedi.
‘SİZ BU KADAR ERZURUM’U ANLATIYORSUNUZ..’
Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan’ın, ‘Sayın Aydemir, bakın şöyle bir şey yapın: Madem siz bu kadar Erzurum’u anlatıyorsunuz, Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerimizi, bir bütün olarak herkesi Erzurum’a davet edin, Erzurum’da bir ağırlayın.‘ sözleri üzerine Milletvekili Aydemir, ‘Götüreyim, vallahi şerefle.’ karşılığını verdi.
BAKAN KOCA VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR
Milletvekili Aydemir sunumunun sonuç bölümünde, ‘Bütçe görüşmeleri çok letafet ifade etti. Sayın Bakanımız özelinde söylenen bir iki tane böyle kulak tırmalayan şey vardı, oraya da özellikle not düşeceğim. Kişi kendin gibi bilir işi. Biz şöyle görüyoruz: Bakanımız hakikaten hizmette doruk birisi, insanlıkta hakeza öyle bir yaklaşımı var. Onun içindir ki oradan da bütün bir Türkiye sathına hizmet olarak yansıtıyor bulunduğu zemini. Kendisine minnettarız, arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bütçemiz hayır uğur getirsin inşallah.’ niyazında bulundu.

 
Milletvekili Aydemir: ‘Onlara acı veren, bize lezzet veriyor’
 
Aydemir: ‘Kızıl elması olan bir gençlik istiyoruz’
DİĞER HABERLER
Milletvekili Aydemir: ‘Onlara acı veren, bize lezzet veriyor’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Türkiye’nin son 17 yılda ...
Aydemir’den Karabağ vurgusu
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın ...
Ticaret Bakanlığı Bütçesinde ‘Erzurum’ gündemi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ...
 
Milletvekili Aydemir’den sert tepki
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ABD Temsilciler Meclisinin ...
Aydemir: ‘Mevlid insanlığın yeniden dirilişidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Vicdan dünyası mukaddesatımızın ...
Aydemir, ‘Asla unutmayacağız’
AK Parti Erzurum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi İbrahim ...
 
‘3 Kasım bereket iklimine açılan kapının adıdır’
AK Partinin iktidara gelişinin 17. Yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. ...
Aydemir: ‘Yolumuz, Hakka tapan ecdadın yoludur’
Aziziyeye dirilişimizi tasvir eden ruhun takdimidir. ‘ dedi.
‘Dadaşlar Cumhurbaşkanımıza muhabbette müttefik’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, tüm ülkenin olduğu gibi, Erzurum ve ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM