İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA

BİYOGRAFİ

Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali Müşavir olarak serbest çalıştı. Bu alanda Sakarya Üniversitesi'nden aldığı eğitim sonrası Bağımsız Denetçi oldu.

Doğu Anadolu Bölgesinin ve Erzurum'un ilk Özel Hastahanesi'nin kurucu ortakları arasında yer alarak Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

Aynı zamanda basın sektöründe de yatırımları olan Aydemir, Erzurum'un en köklü yayın organı olan ERZURUM Gazetesinin de sahibi ve yine Erzurum'un ilk yerel TV'si Kanal 25'in de ortağıdır. 

Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan İbrahim Aydemir'in aynı zamanda ulusal ölçekteki çok sayıda gazetede makale ve fıkraları yayınlanmıştır.

Bölgenin en önemli ve bağımsız STK’sı hükmündeki  Doğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği (DOSİAD)  Yönetim Kurulu Başkanlığını 3 dönem yapmıştır. Bunun yanı sıra bölgenin bir başka etkin STK’sı Doğu Anadolu Basın Konseyinin (DAKON) Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığını yaptı.

AK PARTİ'nin kuruluş aşamasında partinin Erzurum Kurucu İl Yönetiminde Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

6 adet basılmış yayını bulunmaktadır.

25, 26 ve 27.dönemde Erzurum Milletvekili seçildi.

Türkiye-Türkmenistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı olan Aydemir, İngilizce bilmektedir.

SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM