İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
9 Kasım 2019 Cumartesi - 13:27

Aydemir’den Karabağ vurgusu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın ‘Ermenistan Sınır Kapısı açılsın’ şeklindeki konuşmasını cevaplandırarak, kapının açılması için öncelikle Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerektiğini vurguladı.

Aydemir’den Karabağ vurgusu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın ‘Ermenistan Sınır Kapısı açılsın’ şeklindeki konuşmasını cevaplandırarak, kapının açılması için öncelikle Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerektiğini vurguladı.
KARABAĞ SORUNU VE ERMENİSTAN SINIR KAPISI
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2020 Ticaret Bakanlığı kesin hesap ve bütçe görüşmelerine Karabağ sorunu ve Ermenistan Sırın kapısı damga vurdu. HDP Milletvekili Garo Paylan’ın ‘Ermenistan Sınır Kapısı açılsın’ talebini cevaplandıran Milletvekili Aydemir, ‘Ermenistan Kapısı açılsın.” Eyvallah, açılsın. Kim istemiyor. Çıksın Azerbaycan’ın yüzde 20 toprağını işgalden, o pozisyondan, açılsın.’ dedi.
AYDEMİR KARABAĞ’DAKİ ACIYI DİLE GETİRDİ
Milletvekili Aydemir, Paylan’a cevapla, ‘Hiç Azerbaycan’la ilgili bir şey söylemedin. Ben Azerbaycan Dostluk Grubu Genel Sekreteriyim, şundan bir ay önce oradaydım. Git de oradaki insanların halini bir gör, Dağlık Karabağ’dan gelen insanların, bir gör Karabağ’daki zulme gadre uğrayan insanları. Bunları burada dile getirelim, tek taraflı yapmayalım bunu. ‘ ifadeleriyle tepki verdi.
‘NİYE SUSALIM? ‘
Sunumunda, Türkiye ekonomisi odağında bazı çevreler tarafından spekülatif amaçla yapılan haksız eleştirilere de değinen Milletvekili Aydemir, ‘Yani çıkacaksın sen, her gün kalkıp diyeceksin, uyduruktan rakamlar vereceksin, şu ülkenin ekonomisi dumura uğrasın diye gayret sarf edeceksin, Bakan Bey de sükût edecek. Yok böyle bir şey kardeşim ya! Ve biz susacağız. Niye susalım? Böyle bir şey olur mu? Biz teşekkür etmesini de biliriz, biz hak teslimini de biliriz.’ ifadesini kullandı.
Milletvekili Aydemir, bazı muhalif çevrelerin ülke ekonomisini çok enfüsi, nefsi, sübjektif, kamu vicdanında da kabul görmeyecek indi hükümlerle değerlendirdiklerini, bu yaklaşım ve içeriğe katılmadıklarını, reddettiklerini kaydetti.
AYDEMİR’İN GÜNDEMİNDE DİYARBAKIR ANALARI VARDI
Milletvekili Aydemir, Bütçe görüşmelerindeki tüm sunumlarında Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan annelerin acılarını dile getirdiğini, onların yürek sızılarını paylaştığını belirterek, suskun kalanları eleştirdi. Aydemir, ‘Her gün ben bunu burada dile getiriyorum, altmış gündür analar Diyarbakır’da nöbet tutuyor, bak. Hiç sesiniz çıkıyor mu? Hiç onu görüyor musunuz? Ana bunlar Ana’ dedi.

 
Ticaret Bakanlığı Bütçesinde ‘Erzurum’ gündemi
 
Milletvekili Aydemir: ‘Onlara acı veren, bize lezzet veriyor’
DİĞER HABERLER
Ticaret Bakanlığı Bütçesinde ‘Erzurum’ gündemi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ...
Milletvekili Aydemir’den sert tepki
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ABD Temsilciler Meclisinin ...
Aydemir: ‘Mevlid insanlığın yeniden dirilişidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Vicdan dünyası mukaddesatımızın ...
 
Aydemir, ‘Asla unutmayacağız’
AK Parti Erzurum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi İbrahim ...
‘3 Kasım bereket iklimine açılan kapının adıdır’
AK Partinin iktidara gelişinin 17. Yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. ...
Aydemir: ‘Yolumuz, Hakka tapan ecdadın yoludur’
Aziziyeye dirilişimizi tasvir eden ruhun takdimidir. ‘ dedi.
 
‘Dadaşlar Cumhurbaşkanımıza muhabbette müttefik’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, tüm ülkenin olduğu gibi, Erzurum ve ...
Milletvekili Aydemir öğrencilere seslendi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Vatanın bölünmez bütünlüğü ...
Aydemir: ‘Şehitlerimiz, ebedi rehberimizdir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Kardeşlik imanımız; her ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM