İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
15 Temmuz 2020 Çarşamba - 10:18

Milletvekili Aydemir: “Milli İrade ufku değişmez istikametimiz”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Önceliğimiz; 15 Temmuz ruhunu her daim diri tutmak, milli benliğe nefsini adayan şehitlerimizin hatırasını aziz saklamak, 15 Temmuz 2016’dan 2071’lere, Cumhurbaşkanımız önderliğinde başlayan kutlu seferi muzafferiyetle tamamlamaktır” dedi.

Milletvekili Aydemir: “Milli İrade ufku değişmez istikametimiz”

15 Temmuz 2016’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli İrade seferinde yol arkadaşı olarak, küresel ezberleri bozan bir duruş sergileyen Türk Milletinin yüksek asalet ve haysiyetini bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Milletvekili Aydemir, “Şehitler Köprüsünde darbeci hainlere karşı Nene Hatunca bir duruş sergileyerek şehit olan Ayşe Aykaçların; ihanete can pahasına Seyit onbaşı ruhuyla karşı durarak şehadet şerbetini içen Ömer Halisdemirlerin; tarihin benzerini kaydetmediği bir dirayetle milli şahlanışa liderlik eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı milli irade ufku değişmez istikametimiz olacaktır” vurgusunda bulundu.
Milletvekili Aydemir, “Emperyalist güçlerin maşası olarak yüce Türk Milletine kefen biçmeye kalkışan FETÖ iblislerine karşı milli mücadele azim ve kararlılığıyla Edirne’den Erzurum’a imanlarını sahada; Hakka tevekkül ve teslimiyetle milli iradenin her daim galip gelmesi yolunda yüreklerini cami cami duada buluşturan yüce milletimiz; Küresel tarihe dirayetiyle damga vuran, abide şahsiyet ve metanet abidesi Sayın Cumhurbaşkanımıza, ilhamını Alvarlı Muhammed Lütfi Efendilerden alan dadaş ruhaniyetiyle minnettarlığımızı kaydediyoruz” dedi.
Mesajında 15 Temmuz duruşunu tarif eden Milletvekili Aydemir, “15 Temmuz: milli duruş ve direnişi; değerlerine sadık ve vefalı; İnanmış millet olmak gibi eşsiz fazilet sahibi; vicdanı mukaddesatının terbiyesiyle beslenip ve şekillenmiş; bir mütefekkirimizin ifadesiyle ‘kahramanlık faziletlerimizi büyük bir dinin inancıyla birleştiren’ yüce milletimizin, küresel hafıza ve tarihe kaydettiği eşsiz bir varoluş destanıdır” ifadesini kullandı.
‘Dadaşlara minnettarız’
15 Temmuz’da Erzurum halkının örnek ve yüksek bir ruh haleti ortaya koyduğunu belirten Milletvekili Aydemir, “Ülke etrafında oluşturulmaya çalışılan ihanet çemberini kırmak için, 15 Temmuz gecesi Çanakkale ve Aziziye ruhuna denk bir imanla tek yürek olan; vesayetçi ihanet uşaklarına karşı ‘Yeter, Söz Milletindir’ haykırışıyla milli şahlanışın azim ve kararlılığını ortaya koyan, aralarında bulunmaktan müftehir olduğumuz Dadaşlara, Yahya Kemal’in ‘Gönlüm, dilim, kanım ve mizacımla sizdenim’ ifadesiyle minnet ve şükranlarımızı kaydetmek isteriz” dedi.
Milletvekili Aydemir, mesajının son bölümünde 15 Temmuz şehit ve gazilerini rahmet ve şükranla andıklarını belirterek, “Rabbim hepimizi Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet ve Tek Devlet’ imanında daim kılsın. Devletimizin dirliği, vatanımızın birliği, milletimizin bölünmez bütünlüğü ilelebet payidar olsun” niyazında bulundu.

 
Milletvekili Aydemir Yerli ve Milli üretime dikkat çekti
 
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir’den terörle mücadele kararlılığına övgü
DİĞER HABERLER
Milletvekili Aydemir Yerli ve Milli üretime dikkat çekti
AK Parti Erzurum Milletvekili, AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi İbrahim ...
AK Parti'li Aydemir: “Sosyal medya istediğin her şey söylenir zemini olmaktan çıkarılmalıdır”
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Sosyal medya her türlü ...
Milletvekili Aydemir TBMM’de Erzurum’u anlattı
TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan AK Parti Erzurum Milletvekili ...
 
Aydemir: ‘Ayasofya olmazsa olmazımızdır’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Ayasofya bu milletin yüreğini ...
Aydemir: ‘Milli yürüyüşte doruk adımlar attık’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın ...
Milletvekili Aydemir’den Pazaryolu mesaisi
Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Pazaryolu’ndan Aşkale’ye, Hınıs’tan Şenkaya’ya, ...
 
Milletvekili Aydemir: ‘Dadaşlar cumhurbaşkanımıza müteşekkir’
Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Hükümetimizin milleti huzur üzere yaşatma ...
Milletvekili Aydemir Aşkale'de incelemelerde bulundu
Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Aşkale'yi ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.
Milletvekili Aydemir’den milleti tarif etmek vurgusu
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda; ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM