İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
11 Haziran 2020 Perşembe - 11:30

Milletvekili Aydemir’den milleti tarif etmek vurgusu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda; kendisi, Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ile 63 Milletvekilinin verdiği; ‘Bazı Kanunlarda ve 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşmelerinde bir sunum yaptı.

Milletvekili Aydemir’den milleti tarif etmek vurgusu

Aydemir’den Milleti Tarif Etmek Vurgusu
Kanun teklifi hakkında gerekçeli değerlendirme yapan AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yasamayı daha etkin ve fonksiyonel kıldığı, milletvekillerini milletin itibarını yükseltmede de, milleti tarif etmede de Meclis zemininde etkin olma noktasına taşıdığını vurguladı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Kazançları
Milletvekili Aydemir, ‘Beş yıldır Plan Bütçe Komisyonu üyeliği yapmaktayım. İlk defa bir kanun teklifinin -daha önce imzalarımız vardı ama- birinci imza sahibi olarak huzurunuzda bulunuyorum. Bu imkân Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin tanıdığı bir imkândır. Bu bütün milletvekillerimizin iftihar edeceği, gurur duyacağı bir hâldir. Milletvekilini fonksiyonel kılmış; milletvekilini milletin itibarını yükseltme de, milleti tarif etme de Meclis zemininde etkin olma noktasına taşımıştır. Dolayısıyla, bundan dolayı da müftehir olduğumuzu, Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini hayata geçirenleri -başta milletimiz olmak üzere, onların oylarıyla bu oldu- medyuna şükran olduğumu altına çizerek söylüyorum. ‘ dedi
Covid19’la Mücadele Süreci
Sunumunda covid19la mücadele sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Aydemir,
‘Küçük bir deyim, bir aforizma ciltler dolusu kitabın yüklediği bilginin daha fazlasını yüklüyor. Buna örnek olsun diye özellikle şu vasatta bir not düşmek istiyorum. Bize ait, bizim muhayyelimizden çıkmış bir aforizma: "Bir musibet bin nasihatten evladır." Musibetlerin nasihat olma özelliğine vurgu için bu söylenmiş ve Covid sürecine özellikle bu bağlamda bakmayı ben hususi salık veriyorum. Bunları ilerleyen safhada kanun tekliflerimize istinat olsun diye, alt olsun diye kayda geçiyorum.’ diye konuştu.
‘Musibet, nasihat değerinde oldu’
Milletvekili Aydemir, ‘Hayatın dışına ittiğimiz, bizi tarif eden birçok meziyetimizi yeniden hatırlama imkânı bulduk Covid-19'la beraber. Cetvel, kalem üslubun ardından sıkıntı doğurduğunu anlayış kalemlerimizden çıkaralı çok olmuştu. Çok basit bir örnek: "Eller yıkanmadan sofraya oturulmaz." tembihatı bütün bütün unutulmuştu. Hayatın her sahasındaki özen, düzen berhava edilmişti. Covid-19 musibetiyle beraber bunları yeniden hatırlamış olduk. Musibet, nasihat değerinde oldu.’ dedi.
Türkiye’nin Bilişim İmkan Ve Altyapısı Sağlamlığı
Covid19 pandemisi sürecinde Türkiye’deki bilişim teknolojisi altyapısının sağlam olduğunun bir kez daha ortaya çıktığına işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Bu durum, var olan ama ihmal ettiğimiz imkânları kullanma bakımından da böyle. Video konferans yöntemi âdeta bu süreçte cankurtaranımız oldu, kurumkurtaranımız oldu. Bu sahada var olan onlarca teknolojik programı bu süreçte hayatımıza soktuk. Uzakları yakın etme imkânı tek nefes götürdüğümüz hayatı kolaylaştırma adına kanuni düzenlemelere de girmeye başladı. Görüştüğümüz kanun teklifinde yer alan bazı maddeleri bu bağlamda ele almak gerekiyor. Nimete, ihtiyaca uzaktan erişim imkânı tanıyan değişikliklere vurgu yapıyorum. Öyleyse külfet sandığımız ardından nimet olarak karşımıza çıkabiliyor. ‘ kaydını düştü.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Başarısı
Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin müdahalede pratikliği sağlaması, Türkiye sağlık altyapısının muhkem oluşunun covid19’la mücadelede büyük bir başarı sağladığını; büyük diye tarif edilen bazı ülkelerin ise vatandaşlarını ölüme terk ettiğini hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Covid-19 kimi "dev" ya da "devasa" tarifine tabi ülkelerin aslında kartondan kule mesafesinde olduğunu da gösterdi. Vatandaşlarını ölümüne terk eden ve imkânsızlıklar sebebiyle pespaye hâle düşen ülkelere inat -şükür- biz sürecin başından itibaren vatandaşını kucaklayan, her türlü imkânı paylaşan bir tarzı uygulamaya koyduk. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin müdahalede pratikliği sağlaması, sağlık altyapımızın muhkem oluşu bu musibetle mücadelede büyük fayda temin etti.’ dedi.

 
Aydemir ve 63 milletvekilinin teklifi komisyonda
 
Milletvekili Aydemir Aşkale'de incelemelerde bulundu
DİĞER HABERLER
Aydemir ve 63 milletvekilinin teklifi komisyonda
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir ve Manisa Milletvekili Uğur ...
Milletvekili Aydemir’den ticarette yerel para vurgusu
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Artık, ülke olarak, tanzim ...
AK Parti Milletvekili Aydemir: ‘’Darbeleri ve destekçilerini lanetliyoruz’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, darbelerin siyasi tarihte ...
 
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir’den İman Terbiyesi vurgusu
Milletvekili İbrahim Aydemir, "Bereket, rahmet ve mağfiret iklimi Ramazan ...
Aydemir: "Rabbim dirliğimizi daim kılsın"
Milletvekili İbrahim Aydemir, "Bin aydan hayırlı olarak müjdelenen Kadir ...
Aydemir: "Gençliğimiz uyuyan destanını uyandıracaktır"
Milletvekili İbrahim Aydemir, gençliği, Bayrak Şairi Asya’nın ifadesiyle ...
 
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir: "Hayır Çarşısı’nı kuranlara minnettarız"
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin ...
Milletvekili Aydemir, "Farklı Bakış" programına konuk oldu
Milletvekili İbrahim Aydemir, "Türkiye, Covid-19’la başarılı bir mücadele ...
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, ADEM’e konuk oldu
Atatürk Üniversitesi Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet (ADEM) Topluluğunca ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM