İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
26 Ağustos 2019 Pazartesi - 10:13

Aydemir: ‘Kızıl elmamız hak ve adalettir’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ’Malazgirt Zaferi, yüce milletimizin ilayı kelimetullah yolunda can adama kararlılığını en beliğ biçimde ortaya koyan; mübarek Anadolu Coğrafyası mana ufkunun ‘Devleti Ebed Müddet’ imanıyla çizildiği kutlu bir diriliştir.” dedi.

Aydemir: ‘Kızıl elmamız hak ve adalettir’

 AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ’Malazgirt Zaferi, yüce milletimizin ilayı kelimetullah yolunda can adama kararlılığını en beliğ biçimde ortaya koyan; mübarek Anadolu Coğrafyası mana ufkunun ‘Devleti Ebed Müddet’ imanıyla çizildiği kutlu bir diriliştir.” dedi.
KURANİ VİCDAN VE HAYSİYET
Bir mütefekkirin, ‘Mesele kendinize bir kutup yıldızı bulmanızdır’ tespitini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Pusulası hak, rotası adalet, kırmızı çizgisi Kurani vicdan ve haysiyet olan Aziz Milletimizin kutbu her daim: tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet olmuştur. Muhteşem Malazgirt Zaferi küresel tarihe bu kaydın düşürülmesidir. ‘ nitelemesini yaptı.
PASİNLER’DEN MALAZGİRT’E BİR KUTLU DESTAN
Anadolu kilidinin 1048 Pasinler Zaferi ile açıldığı, 1071 Malazgirt Zaferi ile mana coğrafyasının ebedi Türk Yurdu olarak mühürlendiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Malazgirt Zaferi, Anadolu Bacılarının, Alperen Gazi Dervişlerin Bedir imanını cihana belletişi; milletimize has vakar ve duruşun tescili; “Ya Allah...Bismillah... Allahuekber! “ nidalarıyla hakka adanmışlığın ifade edilmesidir. ‘ dedi.
HAK MÜJDESİ
Milletvekili Aydemir, ‘Merhum Şair Gençosmanoğlu’nun Malazgirt Marşında kaydettiği üzere, Yüce Milletimiz, Gazi Alparslan önderliğinde Anadolu’ya “Ya Allah...Bismillah... Allahuekber” nidalarıyla hakkın müjdesini taşımış; Anadolu; ‘Ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin’ imanıyla kanlarını ilayı kelimetullah uğrunda sebil eden şühedanın eliyle ebedi Türk Yurdu olma vasfına erişmiştir. ‘ değerlendirmesinde bulundu.
MALAZGİRT RUHUNU DİRİ TUTMAK KARARLILIĞI
Milletvekili Aydemir, ‘Yüce Milletimiz, 1048 Pasinler,1071 Malazgirt’te yazdığı diriliş destanıyla vurguladığı, insanlığa hak ve adaleti taşıma azim ve kararlılığını, Alparslan Gazinin ahfadı olarak bu gün yine ve yeniden sergilemektedir. Fırat Kalkanı’ndan Pençe operasyonuna, Malazgirt ruhunu diri tutmaya ahdetmiş Mehmetçiklerimiz tarih yazmaya devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği ufukta yüreklerini birleştirmiş milli irademiz küresel vicdanı uyandırma yolunda tarihe yürüyüşünü sürdürmektedir. ‘ dedi.
NİYAZ
Aydemir, ‘Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Aziziye’den Kutul Amare’ye; bizi bir mana milleti halinde tarif ve tasvir ettiren ruhu diri tutma ahdimizi yineliyor, 948 yıl evvel tarihin ender kaydettiği bir zaferle Anadolu’yu bir iman coğrafyası haline getiren ecdadımızı saygı veminnetle anıyor, şühedamıza rahmet niyaz ediyoruz. Rabbim bizi tevhid ve vahdet yolunda daim kılsın’ mesajını paylaştı.

 
Aydemir’den dadaş asaleti vurgusu
 
Aydemir: ‘Tarih vakarımız, kardeşlik şiarımızdır’
DİĞER HABERLER
Aydemir’den dadaş asaleti vurgusu
Milletvekili Aydemir, “Şükrü nimet bilen hemşerilerimiz; ‘AK Parti bu ...
Milletvekili Aydemir’den sert tepki
Kayyum atamalarına dönük açıklamalarda bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ...
Milletvekili Aydemir: “AK Parti vefa ve erdemin ifadesidir”
Kurban Bayramı’nı Erzurum’un ilçelerinde parti teşkilatlarıyla bayramlaşarak ...
 
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir’den MHP Erzurum İl Başkanı Karataş’a ziyaret
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, MHP Erzurum İl Başkanı ...
Aydemir: AK Dava Mukaddes yüke hamal olmak’ davasıdır
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir,’ AK dava; Üstad Necip Fazıl’ın ...
Aydemir: ‘Hak bizi ‘Tekbir’ ufkunda daim kılsın’
Hak yolunda ‘tekbir’ kararlılığıyla sefer kılan Yüce Milletimizi bayram ...
 
Aydemir: ‘AK Belediyecilik, Gönül belediyeciliğidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Yakutiye’de tarih, Pasinler’de ...
Aydemir’den ‘Erzurum Paydası’ vurgusu
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Yasama çalışmaları Erzurum ...
Aydemir’den Aziziye İstişaresi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aziziye ilçesinde dadaşlarla istişare etti.
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM