İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
14 Ağustos 2019 Çarşamba - 13:04

Aydemir: AK Dava Mukaddes yüke hamal olmak’ davasıdır

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir,’ AK dava; Üstad Necip Fazıl’ın tarifiyle: ‘Mukaddes yüke hamal olmak’ davasıdır.’ dedi.

Aydemir: AK Dava Mukaddes yüke hamal olmak’ davasıdır

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir,’ AK dava; Üstad Necip Fazıl’ın tarifiyle: ‘Mukaddes yüke hamal olmak’ davasıdır.’ dedi.
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir AK Parti’nin kuruluşunun 18’inci yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. “AK dava mensubu olmak, vatanın bütünlüğü, milletin birliği, devletin dirliği için can adamaktır.’ vurgusunu yapan Milletvekili Aydemir, ‘AK dava mensubu olmak, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsü uğruna nefisten geçmektir.’ paylaşımında bulundu.
‘AK PARTİ BİR MANA VE TEFEKKÜR HAREKETİDİR’
AK Partiyi siyasette bir mana ve tefekkür hareketi, olarak tarif eden Milletvekili Aydemir, “Ak dava; şühedaya yol arkadaşı olmak niyetinde buluşanların, Hak için ‘ölmek var dönmek yok’ ahdinde varlığını paylaşanların davasıdır. Ak dava, vatan uğruna, millet uğruna, devlet uğruna, mukaddesat uğruna can vermede yarışanların, kutsalları uğruna kara toprağa karışanların davasıdır. Ak dava mensubu olmak, Yunusça: "Ben gelmedim davi için /Benim işim sevgi için /Dostun evi gönüllerdir /Gönüller yapmağa geldim." demektir. AK dava; zihni, milli ve manevi şuurla beslenmiş, yüreği sevgiyle işlenmiş, hayatı Hakk’a hesap vermek üzere şekillenmiş, ameli Hak rızası için çalışmak olarak belirlenmiş müstesna insanların sahiplendiği, bir şeref payesi, bir onur nişanesidir. Ak dava mensubu olmak milli ve manevi mesuliyeti haiz ağır bir görevdir. Ne mutlu bu kutsalı kucaklayanlara. “ mesajını verdi.
AYDEMİR’DEN 14 AĞUSTOS TARİFİ
14 Ağustos 2001’i Milli iradenin yeniden doğuşu olarak adlandıran Milletvekili Aydemir, AK Parti’nin kuruluş tarihi olan 14 Ağustos’u; “Bugün, tefekkür ve vahdet davasının, mübarek bir hareketin bereketi olma niyetinin vücud bulduğu gündür. Bugün, bir vicdan ve iman terbiyesi; kulluk ve fanilik tevazusu içinde, müşterek ideal uğruna besmele çekildiği gündür. Bugün, enerjimizi hikmet, irfan ve imana dönüştüren terbiye ocağının kurulduğu kutlu zaman dilimidir. Bugün, mübarek bir gayeye bağlı irfan merkezinin, milli terbiye mektebinin yola revan olduğu gündür. Bugün, eşsiz zihin ve vicdan hareketinin, tarihe heyecanlı bakışın, tevhitci şevk ve heyecanın vira bismillah günüdür. Bugün, Allah’a dayanan, saye sarılan ve hikmete ram olanların millete hizmetteki 18 yıllık zirve zamanıdır. Bugün AK davaya olan inancımızı tazelemek, AK önderin çizdiği ufka yönelmede ahdimizi yenilemek ve yinelemek vaktidir. “ ifadeleriyle niteledi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN UFKUNDA BULUŞMAK
AK Parti Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği ufuk, kaydettiği değerlere vefa, vurguladığı ecdat yadigarlarına sadakat ekseninde AK Parti’nin 2023 seferinin öncüsü olduğunu belirterek, ‘AK Dava mensuplarının 18’inci yıl coşkusunu paylaşıyor, bu kutlu davaya gönül adayanlara saygı ve minnettarlığımızı sunuyor, Rahmeti Rahmana kavuşan dava arkadaşlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz’ dedi.

 
Aydemir: ‘Hak bizi ‘Tekbir’ ufkunda daim kılsın’
 
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir’den MHP Erzurum İl Başkanı Karataş’a ziyaret
DİĞER HABERLER
Aydemir: ‘Hak bizi ‘Tekbir’ ufkunda daim kılsın’
Hak yolunda ‘tekbir’ kararlılığıyla sefer kılan Yüce Milletimizi bayram ...
Aydemir: ‘AK Belediyecilik, Gönül belediyeciliğidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Yakutiye’de tarih, Pasinler’de ...
Aydemir’den ‘Erzurum Paydası’ vurgusu
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Yasama çalışmaları Erzurum ...
 
Aydemir’den Aziziye İstişaresi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aziziye ilçesinde dadaşlarla istişare etti.
Aydemir Yeni Nesil Gençliği anlattı
Milletvekili Aydemir, ‘Yeni Nesil Gençlik için mühim olan, tekdir yahut ...
Milletvekili Aydemir'den emekliler derneğine ziyaret
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, sivil toplum kuruluşlarına ...
 
Milletvekili Aydemir Erzurum’un nabzını tuttu
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum’da saha çalışmalarını sürdürüyor.
Milletvekili Aydemir 11. Kalkınma Planı’nı değerlendirdi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Biz, Cumhurbaşkanımızın ...
Aydemir: ‘15 temmuz milli dirayet vurgusudur’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Milli hafıza, FETÖ iblislerince ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM