İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
5 Temmuz 2021 Pazartesi - 17:08

Aydemir: ‘PKK'ya müşfik yaklaşanları lanetliyoruz’

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında haftalık gündemi değerlendiren AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir, Başbağlar şehitlerini rahmetle anarak, katliamı yapan hainleri ve destekçilerini lanetledi.

Aydemir: ‘PKK ya müşfik yaklaşanları lanetliyoruz’

Aydemir Basın Toplantısı Düzenledi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Osmangazi Köprüsü ile diğer otoyollardan bir günde geçiş yapan araç sayılarına dikkati çekerek, "Hani peşkeş çekilmişti, hani milletin sırtına, Hazine'nin sırtına yüktü bu yollar. Muhalefetin işi gücü iftira atmak, dedikodu yapmak." dedi.
Başbağlar Şehitlerini Rahmetle Anıyoruz
AK Parti Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 5 Temmuz 1993'te Erzincan'ın Başbağlar köyünde terör örgütü PKK tarafından katledilen 33 vatandaşı rahmetle andığını belirtti.
Milletvekili Aydemir, "Günahsız 33 köylümüzü PKK'lı imansızlar katletti. Millet düşmanı, vatan haini dedik hep bunlara; bunu teyit eden hallerden birisi de işte budur." diye konuştu.
Milletvekili aydemir: ‘lanetliyorum’
Parlamento çatısı altında, bu katliamları yapan PKK terör örgütünü kınamayan siyasi yapının bulunduğunu ifade eden Milletvekili Aydemir, "Dahası o siyasi yapıyla ortak durumda olanlar var. Kendilerine milliyetçiyim diye tarif getirenlerde, 'HDP şeytanlaştırılıyor' gibi televizyonlarda onu aklamaya çalışan bir anlayış var. Kim ki PKK'ya müşfik bir yaklaşım sergiler, onları lanetliyorum. Onlara lanet okları yönlendiriyoruz. Siyasi zeminde HDP ile ortak olmaya çalışan örtülü ya da açık kim varsa hepsini bu cinayetin ortağı olarak görüyoruz." şeklinde konuştu.
Aydemir’den 3 Temmuz Vurgusu
3 Temmuz'un, Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 102'nci yıl dönümü olduğunu anımsatan Milletvekili Aydemir, bu tarihin Cumhuriyet'in temellerinin atılmasındaki önemli bir zaman dilimi olduğunu söyledi. Milletvekili Aydemir, 3 Temmuz'un bütün ülkede daha farklı etkinliklerle kutlanmasını istedi.
AK Parti'nin 3 Temmuz ruhunu ayakta tutan bir siyasi yapı olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, bunun esaslı göstergesinin de millete ve devlete yapılan hizmetler olduğunu bildirdi.
Türkiye Ekonomisi
Türkiye'nin şu anda 189 ülkeye TL ile ihracat yaptığını ifade eden Milletvekili Aydemir, "Geçtiğimiz yılla kıyasladığımızda yüzde 57 oranında TL ile ihracatımız artmış. 32 milyar dolar düzeyine gelmiş. Bu eskiden telaffuz edilemezdi, akıllara getirilemezdi. Bu da zemine koyduğumuz milli anlayışla, millete olan muhabbetle oluyor." dedi.
Aydemir’den Muhalefete Rakamlarla Cevap
Köprü, otoyol, hastane yatırımlarına da dikkati çeken Milletvekili Aydemir, Osmangazi Köprüsü için bir günde garanti edilmiş araç sayısının 40 bin olduğunu, geçen araç sayısının ise 42 bin 134 olarak gerçekleştiğini söyledi. Milletvekili Aydemir, şunları kaydetti :"Hersek-Orhangazi arası gişelerde garanti edilmiş araç sayısı 40 bin iken geçen araç sayısı 51 bin 998. Bursa-Kuzey gişelerinin garanti edilmiş araç sayısı 35 bin iken geçen araç sayısı 58 bin 795. Bursa Batı-Balıkesir Batı arası gişelerinin garanti edilmiş araç sayısı 17 bin iken geçen araç sayısı 33 bin 746. Balıkesir Batı-İzmir gişelerinin garanti edilmiş araç sayısı 23 bin iken geçen araç sayısı 21 bin 959. Hani peşkeş çekilmişti, hani milletin sırtına, Hazine'nin sırtına yüktü bu yollar. Biz samimiyiz. Yaptığımız her şey şeffaf. Muhalefetin işi gücü iftira atmak, dedikodu yapmak."

 
Aydemir: ‘Cumhurbaşkanımız bayrak isimdir’
 
Aydemir: ‘Erzurum’un her noktası cana can katar’
DİĞER HABERLER
Aydemir: ‘Cumhurbaşkanımız bayrak isimdir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İYİ Parti Genel Başkanı ...
Milletvekili Aydemir: ‘Siyaset meslek değildir’
TBMM Genel Kurulu’nda konuşan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ...
Aydemir: ‘Gençleri istismar eden siyasetçileri kınıyoruz’
İbrahim Aydemir, Katarlı gençlerin sınavsız tıp okuyacağı iddiasına ilişkin,"Bu ...
 
Aydemir enerjide Erzurum beklentilerini paylaştı
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Milli Eğitim Bakanlığından ...
Aydemir: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir nimet
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet ...
Aydemir’den muhalefete Turhan’ın tespitiyle tepki
AK Parti Milletvekili Aydemir, Mütefekkir Dadaş Mümtaz Turhan’ın bir tespitini ...
 
Aydemir’den darp edilen Gazeteci Uslu’ya destek: ‘
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İhlas Haber Ajansı muhabiri ...
Aydemir’den İbrahim Hakkı Hz.lerine vefa
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Genel Kurulunda söz ...
Milletvekili Aydemir’den Çat çıkarması
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, Çat ilçesine çıkarma yaptı. Çat ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM