İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
29 Aralık 2021 Çarşamba - 15:52

Aydemir Erzurum Caddelerinin nabzını tuttu

AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir 2021’in son haftasını Erzurum Buluşmalarıyla değerlendirdi. TBMM’de görüşülerek kabul edilen 2022 Merkez Yönetim Bütçesi görüşmeleri sonrasında Erzurum’a gelen Milletvekili aydemir, STK ve Meslek Teşekkülleriyle bir araya geldi.

Aydemir Erzurum Caddelerinin nabzını tuttu

Aydemir Erzurum Caddelerindeydi
Erzurum’la adı özdeşleşmiş Cumhuriyet Caddesinde vatandaşlarla buluşan Milletvekili Aydemir, hatırlaşmada bulundu, gündeme ilişkin görüşleri aldı, beklentileri tespit etti. Sanayi Sitelerinde esnaf ve sanatkarlarla bir araya gelen Milletvekili Aydemir üretim ekonomisi ve ticaret sektörü kaydında gelişmeleri ele aldı.
Başkent gündemi ve Erzurum’un öncelikleri
Başkentte gerçekleştirilen Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısı gündem ve sonuçlarını vatandaşlar, esnaf ve tüccarlarla paylaşan Milletvekili Aydemir, hükümetin fahiş fiyatla mücadele konusundaki kararlılığını anlattı. TBMM gündemi hakkında da bilgiler veren Milletvekili Aydemir, önceliklerinin Yeni Ekonomik Program çerçevesindeki düzenlemeler olduğunu belirtti.
Ziraat Odası buluşması
Erzurum’u her ziyaretinde mutlak hale getirdiği Ziraat Odası görüşmesini gerçekleştiren Milletvekili Aydemir, Yakutiye Ziraat Odası Başkanı İslam Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşerek, il tarım sektörü, hayvancılık ve yem bitkileri üretimi, ekim alanlarının rasyonel kullanımı odağında istişarelerde bulundu.
Tarımsal üretim gündemi
Erzurum’da tarım sektörünün öncelikli olduğu, il ekonomi çerçevesini tarımsal üretimin oluşturduğunu belirten Milletvekili Aydemir, il çiftçi ve besicisinin ihracata yönelik girişimlerinin önemli olduğunu, organik tarım pazarında Erzurum’un marka il haline gelmesi kaydındaki yaklaşımların tarımda katma değeri yükselteceğini bildirdi.
Başkan Yıldırım’ın tespitleri
Yakutiye Ziraat Odası Başkanı Yıldırım Hükümetin tarım sektörü yaklaşımını değerlendirerek, hibe ve desteklerin özellikle girdi maliyetlerinin karşılanmasında çiftçi ve besiciye büyük katkı sağladığını, ürünlerin tarımsal sanayi ürününe dönüştürülmesi odağında OSB’lere sağlanan imkanlara müteşekkir olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar kaldıklarını ifade etti.
Aydemir sanayi esnafıyla buluştu
Milletvekili Aydemir’in Erzurum alan çalışması programının bir sonraki durağı Sanayi Sitesi oldu. Sanayici, İş Adamı ve esnafla birebir görüşme gerçekleştiren Milletvekili Aydemir, 5’inci ve 6’ıncı Bölge teşvikleri konusunda bilgilendirmede bulundu. İl sanayisi kapasite kullanımı konusunda bilgi alan Milletvekili Aydemir, 1. OSB’de yatırım alanı hacminin büyüdüğü, 2’inci OSB kaydında önemli yatırım talepleri bulunduğunu aktararak, 2022 yılının 2021 yılından daha iyi olacağını, bunun devlet - millet kaynaşma ve dayanışmasıyla gerçekleşeceğini vurguladı.
‘Sanayi esnafı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a müteşekkir’
Sanayi Sitesinde atölye ve üretim alanlarına konuk edilen Milletvekili Aydemir, alanda faaliyette bulunan sanayici, imalatçı ve sanatkarların görüşlerini aldı. İl Sanayi camiasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakına güvendiğinin altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Sanayi sitelerindeki esnaf ziyaretimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına olan kalbi muhabbetin yansımalarıyla doluydu. Talepler, tenkitler, teşekkürler hepsi baş tacı’ dedi.
Aydemir’den dadaşlarla hasbıhal
Milletvekili Aydemir daha sonra Erzurum cadde ve sokaklarının nabzını tuttu. Cumhuriyet Caddesinde dadaşlarla birebir görüşen Milletvekili Aydemir, halka gündemdeki gelişmeleri nasıl karşıladıklarını, sosyal hayat ve ekonomideki gelişmeleri nasıl nitelediklerini sordu. Döviz kurlarındaki küresel kaynaklı dalgalanmalar, suni fiyat artışlarıyla mücadele odağında Cumhur ittifakının gösterdiği direnç ve dirayeti takdirle karşıladıklarını belirten Dadaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti kadroları ve Cumhur ittifakının Büyük ve Güçlü Türkiye hedefini gerçekleştireceğine inandıklarını belirttiler.

 
Aydemir: ‘Mehmet Akif milli vicdan abidesidir’
 
Milletvekili Aydemir’den CHP’ye sert tepki
DİĞER HABERLER
Aydemir: ‘Mehmet Akif milli vicdan abidesidir’
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ...
Aydemir Genel Kurul’da yasa teklifini paylaştı
TBMM Genel Kurulunda,AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili İbrahim ...
Gazeteci milletvekilinden Muharrem Sarıkaya’ya kınama
Gazeteci olan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, gazeteci Muharrem Sarıkaya’yı kınadı.
 
Aydemir: ‘Sanayi çarkları dönüyor, Türkiye büyüyor’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Plan ve Bütçe Komisyonunda ...
Asgari ücretten damga ve gelir vergisini kaldıran teklif TBMM’ye sunuldu
Asgari ücretten damga ve gelir vergisini kaldıran teklif TBMM Başkanlığına sunuldu.
Aydemir AK Dava siyaset yaklaşımını paylaştı
AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de ...
 
Aydemir: ‘Muhalefet ezberlerinin hiçbir hükmü yok’
AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir, 2022 ...
‘2023 muhalefete ezberini bozduracak’
AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili Aydemir, İnternet Medyası ...
Aydemir: “Biz milleti yüreğimize koymuşuz”
Milletvekili İbrahim Aydemir, siyaset dilini temiz ve edepli tutmanın ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM