İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
3 Aralık 2019 Salı - 11:45

Aydemir’den engelli sorunlarına AK Yaklaşım vurgusu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ilahi hükümle insanın yaratılmışların en şereflisi olduğunu kaydederek, ‘Bizim davamız insanı sevmek, insanın yaratılış değerine saygı duymak ve insana hizmet etmektir. ‘Önce insan’ demektir. İnsanı Allah için sevmektir.’ dedi.

Aydemir’den engelli sorunlarına AK Yaklaşım vurgusu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ilahi hükümle insanın yaratılmışların en şereflisi olduğunu kaydederek, ‘Bizim davamız insanı sevmek, insanın yaratılış değerine saygı duymak ve insana hizmet etmektir. ‘Önce insan’ demektir. İnsanı Allah için sevmektir.’ dedi.
HZ. ALİ’NİN KAYDETTİĞİ UFUK
İnsana, Hz. Ali (RA)’nın: "Sen kendini küçük bir cisim sanırsın, ama en büyük âlem sende gizlidir." ifadesindeki temel üzerinden baktıklarını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Bizim 17 yıllık süreçte tüm vizyonumuz insana saygı temellidir. Engelli kardeşlerimizin meselelerinin çözümündeki başarımız da bunun kaydıdır’ dedi.
17 YILLIK SÜREÇ
17 yıllık süreç içinde eğitimden sağlığa, spordan sanata, hayatın tüm alanlarında gerçekleştirilen yatırım ve hayata geçirilen projelerle engellilerin sosyal ve ekonomik hayatına kolaylıklar getirdiklerini, engellilerin sorunlarını gündeme taşıdıklarını belirten Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti Engelli kardeşlerimize verilen hizmet kaydında Türkiye’de ilkleri kaydetmiş, bu alanda bir reform gerçekleştirmiştir. ‘ dedi.
‘AK PARTİ ENGELLİ YAKLAŞIMIYLA EZBERLERİ BOZMUŞTUR’
Evde bakımdan istihdama kadar, çoğu Batı ülkesinde bile gerçekleştirilemeyen bir yaklaşımla, engellilerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeğini gündelik yaşamın her sahasına yansıttıklarını ifade eden Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti Engelli kardeşlerimizin değer ve potansiyelleriyle katma değer üretir konuma taşınmalarında tarih yazmış, ezber bozmuştur. ‘ vurgusunda bulundu.
İNSANA AKİFÇE BAKIŞ
AK Parti’nin engelli yaklaşımının iyi okunması gerektiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Biz, Akifimizin insanı tarif ve tasvir eden; ‘Haberdâr olmamışsın kendi zâtından da hâlâ sen,
Muhakkar bir vücûdum! dersin ey insan, fakat bilsen/Senin mâhiyyetin hattâ meleklerden de ulvîdir/Avâlim sende pinhandır, cihanlar sende matvîdir/’ vurgusuyla bir yaklaşım sergiliyoruz. İnsanı engelli veya engelsiz olarak ayırmıyor, her insanı bir ilahi eser olarak görüyoruz.’ dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN VURGUSU
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün hayırlara vesile olması niyazını paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar pek çok hususta engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm olmak; toplumla bütünleşmelerini, iş gücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalıştık. Engelli vatandaşlarımızın, hiçbir ayrım gözetilmeksizin sunulan imkanlardan yararlanabilmeleri, gurur verici başarılara imza atabilmeleri bizim için mutluluk kaynağıdır. ‘ ifadesi, bizim engelli kardeşlerimize bakışımızın teması ve sürecidir’ yorumunu yaptı.

 
Aydemir’den bütçe tarifi
 
Aydemir Yerli ve Milli hassasiyeti paylaştı
DİĞER HABERLER
Aydemir’den bütçe tarifi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir ‘Bizim en büyük yatırımımız ...
Aydemir: ‘Cumhurbaşkanımız mertliğin timsalidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanlığı hükümet ...
Milletvekili Aydemir: ‘ Allah dağına göre kar verir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Ovit Tüneli’nin yalnız ...
 
Aydemir’den vefa çağrısı
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, diğer sektörlerde olduğu ...
Aydemir DAP’ın önemini paylaştı
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Bölge Kalkınma İdarelerinin ...
Aydemir: ‘Milletimiz dualı millettir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Biz adaleti en muhkem, ...
 
Aydemir: ‘Biz adalet dağıtan bir milletiz’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Biz adalet arayan değil, ...
Aydemir: ‘Bizim, sadece milleti düşünen liderimiz var’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Bizim millî anlayışı ifade ...
Aydemir: ‘Diyarbakır Analarının sesine ses katalım’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Diyarbakır’da evlat nöbeti ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM